گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک یکی از سرویس ایی است که به صورت رایگان در گوگل قرار گرفته است و این سروی آمار بازدیدکنندگان یک وب سایت اینترنتی را نشان می دهد . این سرویس برای وب مستر ها و افرادی که از طریق سایت به بازاریابی اینترنتی می پردازند کاربرد دارد .

گوگل آنالیتیک
گوگل آنالیتیک

گوگل آنالیتیک چیست

همچنین این سرویس برای افراد سئو کار که می خواهند از نحوه پیشرفت روند سئو سایت خود مطلیع باشند نیز بسیار مناسب است . وب مستر ها و افرادی که می خواهند از طریق سایت به کسب و کار بپردازند می بایست اطلاعات دقیقی از بازدیدکنندگان سایت خود داشته باشند تا بدانند مطالبی که درون سایت قرار می دهند تا چه حدودی موثر واقع شده است .

گوگل آنالیز این امکان را به فرد می دهد تا سایت خود را از منظر سئو و بهینه سازی مورد ارزیابی قرار دهد ، تا بتواند نقاط ضعف و قدرت سایت خود را شناخته وآنها را برطرف یا تقویت نماید .  همچنین این سرویس به شما برای جلوگیری از پنالتی شدن سایت بسیار کمک می کند .

گوگل آنالیتیک
گوگل آنالیتیک

این سرویس به هدف گذاری در زمان مشخص می پردازد و به صورت خودکار در زمان های مشخص در صورتی که سایت به هدف مشخص دست یافته باشد گزارشی ارئه می نماید و در صورتی که به هدف مورد نظر دست نیافته باشیم درصد نزدیکی به هدف را به ما ارائه می کند .

گوگل آنالیتیک به ما امکانات زیر را می دهد :

چه افرادی از سایت ما دیدن کرده اند ؟

از چه مرورگی استفاده نموده اند ؟

محل کاربران کجاست ؟

و …

با استفاده از داده های که این سرویس در اختیار ما قرار می دهد در پیشرفت سئو و آنالیز سایت بسیار تاثیر گذار می باشد . می توانیم با ترکیب سرویس هایی مانند گوگل آنالیز و گوگل ادورز به راحتی کیفیت صفحات سایت خود و میزان درآمد زایی آنها را محاسبه نماییم .

یکی دیگر از موارد استفاده گوگل آنالیز این می باشد که صفحاتی در سایت که کیفیت پایین تری دارند مشخص شده و همچنین مشخص می شود که افراد چه مدتی در سایت ما بوده و از آن دیدن کرده اند . و در آخر با استفاده از اطلاعاتی که از طریق این سرویس بدست آورده ایم می توانیم کاربران و بازدید کنندگان خود را دسته بندی نماییم .

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.