کلمات کلیدی در سئو سایت

کلمات کلیدی در سئو سایت

کلمات کلیدی در سئو سایت

آموزش سئو

کلمات کلیدی در سئو سایت نقش بسیار مهمی دارند و سئو سایت از زمانی آغاز می شود که شما کلمات کلیدی مناسبی را انتخاب کرده باشید.

پس از انتخاب کلمات کلیدی است که فرایند سئو سایت آغاز می گردد تا موتورهای جست و جو مانند گوگل سایت شما را با کلمات کلیدی مشخص شده به کاربران نمایش دهد.

یک سایت زمانی به موفقیت دست پیدا می کند که کلمات کلیدی مناسبی برای سئو برگزیند. انتخاب کلمات کلیدی در سئو سایت باید از چند جهت مورد بررسی قرار گیرد.

نقش موتورهای جستوجو

قبل از اینکه به ویژگی کلمات کلیدی بپردازیم نقش موتورهای جستوجو را بررسی می کنیم.

نقشی که موتورهای جست و جو ایفا می کنند چیست و چرا به وجود آمده اند؟
در دنیای اینترنت میلیون ها سایت و وبلاگ وجود دارد که در حوزه های مختلف فعالیت می کنند.

بطور مثال هزاران سایت ممکن است در جهان وجود داشته باشد که لوازم جانبی موبایل بفروشند. اگر موتورهای جست و جو  ساخته نشده بودند، کاربری که قصد داشت لوازم جانبی موبایل خریداری کند باید حتما آدرس سایتی را از قبل میداشت تا وارد آن سایت شود و بتواند خریدش را انجام دهد.

اما موتورهای جستوجو واسطه میان کاربران و سایت ها قرار گرفته اند و با کلمات کلیدی که مد نظر کاربران است، آنها را به سایت های سئو شده با آن کلمات کلیدی هدایت می کنند.

نقش کلمات کلیدی در سئو سایت
نقش کلمات کلیدی در سئو سایت

ویژگی کلمات کلیدی در سئو سایت

کلید واژه ها باید چه ویژگی هایی داشته باشند تا به موفقیت برسید ؟

مثال بالا را در نظر داشته باشید. لوازم جانبی موبایل کلمه کلیدی مد نظرمان بود.

این کلید واژه به خوبی به موتور جستوجو مفهوم را می رساند که هدف کاربر از جست و جو چیست.

اگر مدیر سایتی بخواهد با کلمه کلیدی “ماشین” سایت خود را سئو کند، علاوه بر اینکه کارش بسیار سخت  است و باید بسیار انرژی صرف کند یا هزینه بسیار بالایی به یک سئو کار پرداخت کند، این کلیدواژه مناسب سئو نمی باشد. ممکن است بپرسید چرا ؟

کاربری که ماشین را در گوگل یا دیگر جستوجوگر ها سرچ می کند، گوگل به او کلمات کلیدی دیگری برای سرچ توصیه می کند تا بتواند به خوبی به او پیشنهاداتی را ارائه دهد.

زیرا واژه ماشین یک بستر بسیار گسترده ای را در بر می گیرد و  برای جستوجوگر ها نامفهوم می باشد.

گوگل متوجه نمی شود منظور کاربر از سرچ ماشین چیست و چه سایتی به او نمایش دهد. سایت های خرید ماشین ؟ کرایه ماشین ؟ اسباب بازی ماشین ؟ لوازم ماشین ؟ ماشین های صنعتی یا ….

به همین خاطر کلمه کلیدی که می خواهید برای سئو سایتتان در نظر بگیرید باید بتواند منظور را برساند و هدف سایتتان را مشخص کند.

کلمه کلیدی در سئو سایت که انتخاب می کنید اگر این نکات را دارا باشند سبب می شود که هم سئو بهتری داشته باشید و راحت تر در نتایج صفحه اول گوگل قرار گیرید و هم بهره وری از سایتتان افزایش یابد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با تیم مک سئو تماس بگیرید.

 

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.