سئو

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم هر زمان که یک وب سایت یا وبلاگ جدید برای کسب و کار خود ایجاد می کنید، اولین چیزی که احتمالا می خواهید اتفاق بیافتد این است که مردم آن را پیدا کنند. و، البته، یکی از راه هایی که شما امیدوار هستید آن را پیدا کنید از طریق جستجو است. اما معمولا، شما باید برای Googlebot برای خزیدن وب سایت خود صبر کنید و آن را (یا جدیدترین محتوای شما) را به فهرست Google اضافه کنید.

سئو
سئو

بنابراین سوال این است: چگونه این اطمینان را به سرعت انجام می دهید؟ در اینجا اصول چگونگی خیزش و نمایه سازی وب سایت و همچنین برخی از راه های عالی برای به دست آوردن Googlebot به وب سایت یا وبلاگ شما برای محاسبه محتوای شما به زودی و نه بعد از آن هستند.

Googlebot، خزیدن و نمایه سازی چیست؟

Googlebot چیست؟

قبل از اینکه از برخی نکات خوب برای جذب Googlebot به سایت خود شروع کنیم، با آنچه که Googlebot است، به علاوه تفاوت بین نمایه سازی و خزیدن.

Googlebot به سادگی یک نرم افزار ربات جستجو است که Google  برای  جمع آوری اطلاعات در مورد اسناد موجود در وب برای اضافه کردن به شاخص جستجو قابل جستجو گوگل می فرستد.

خزیدن فرایندی است که Googlebot از وب سایت به وب سایت می رود، اطلاعات جدید و به روزرسانی را برای گزارش دادن به Google پیدا می کند. Googlebot می داند چه چیزی را با استفاده از لینک ها خزنده کند.

نمایه سازی پردازش اطلاعاتی است که توسط  Googlebot از فعالیتهای خزنده اش جمع آوری شده است. هنگامی که اسناد پردازش می شوند، اگر آنها مصمم به محتوای با کیفیت باشند، آنها به فهرست قابل جستجو گوگل اضافه می شوند.

در هنگام نمایه سازی، Googlebot کلمات را در یک صفحه پردازش می کند و این کلمات را در آن قرار می دهد. اطلاعاتی مانند برچسب های عنوان و ویژگی های ALT نیز در طی نمایه سازی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است.

سئو
سئو

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم  پس چگونه  Googlebot  محتوای جدیدی را در وب پیدا می کند مانند وب سایت های جدید، وبلاگ ها، صفحات و غیره؟ این با صفحات وب گرفته شده در طول فرایندهای خزیدن قبلی شروع می شود و داده های نقشه سایت ارائه شده توسط وب مسترها را اضافه می کند.

همانطور که صفحات وب قبلا کاوش را مرور می کند، پیوندهای مربوط به آن صفحات را برای اضافه کردن به فهرست صفحاتی که می بایست خالی شوند شناسایی می کند. اگر میخواهید جزئیات بیشتری کسب کنید، میتوانید در مورد آنها در ابزار راهنما وب مستر بخوانید.

چگونه می توانم که گوگل به سایت ما زیاد سر بزند

از این رو، محتوای جدید در وب از طریق نقشه های سایت و لینک ها کشف می شود. در حال حاضر ما نگاهی خواهیم داشت که چگونه نقشه های سایت در وب سایت شما و پیوندهایی که به Googlebot برای پیدا کردن وب سایت ها، وبلاگ ها و محتوا کمک خواهد کرد.

چگونه می توان وب سایت یا وبلاگ شما را کشف کرد

پس چگونه می توان وب سایت جدید خود را توسط Googlebot کشف کرد؟ در اینجا چند روش عالی وجود دارد. بهترین بخش این است که برخی از موارد زیر نیز به شما کمک می کند تا ترافیک ارجاع به وب سایت جدید خود را نیز دریافت کنید!

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم  یک Sitemap ایجاد کنید – Sitemap یک سند XML در سرور وبسایت شما است که اساسا هر صفحه را در وب سایت شما فهرست می کند. این موتورهای جستجو هنگامی که صفحات جدید اضافه شده اند و اغلب برای بررسی تغییرات در صفحات خاص، به موتورهای جستجو می گویند.

به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک موتور جستجوگر به عقب برگردید و روزانه صفحه خود را برای محصولات جدید، اخبار و سایر مطالب جدید بررسی کنید.

اگر وب سایت شما بر روی WordPress ساخته شده است، می توانید افزونه Google XML Sitemaps را نصب کنید و آن را به صورت خودکار نقشه سایت خود را برای شما ایجاد و به روزرسانی کنید و همچنین آن را به موتورهای جستجو ارسال کنید. شما همچنین می توانید از ابزارهایی مانند XML Sitemaps Generator استفاده کنید.

نقشه سایت را به Google Webmaster Tools ارسال کنید – برای اولین بار شما باید Sitemap خود را برای یک وب سایت جدید به Google Webmaster Tools ببرید. اگر قبلا آن را ندارید، فقط یک حساب Google رایگان ایجاد کنید، سپس برای ابزار وب مستر ثبت نام کنید.

سایت جدید خود را به ابزار وب مستر اضافه کنید، سپس به بهینه سازی> نقشه های سایت بروید و لینک به نقشه سایت وب سایت خود را به ابزار وب مستر اضافه کنید تا به گوگل درباره آن و صفحاتی که قبلا منتشر کرده اید اطلاع دهید.

برای اعتبار اضافی، ایجاد یک حساب کاربری با Bing و ارسال نقشه سایت خود به آنها از طریق ابزار وب مستر خود را.

سئو
سئو

نصب گوگل آنالیز

– شما می خواهید این کار را برای اهداف ردیابی انجام دهید، اما مطمئنا می توانید گوگل را به عنوان مدیر سایت جدید در افق قرار دهید.

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم  URL  وب سایت را برای موتورهای جستجو ارسال کنید- بعضی از مردم می گویند شما این کار را فقط به این دلیل انجام نداده اید که راه های دیگری برای گرفتن خلبان موتور جستجو در وب سایت شما وجود دارد. اما این فقط یک لحظه طول می کشد و مطمئنا همه چیز را آسیب نمی زند.

بنابراین، با وارد شدن به حساب Google خود و رفتن به گزینه «ثبت URL» در ابزار وب مستر، URL خود را به Google ارسال کنید. برای اعتبار اضافی، سایت خود را به بینگ ارسال کنید. شما می توانید از ابزار ناشناس برای ارسال آدرس URL زیر ابزارهای وب مستر وارد شوید – این نیز آن را به یاهو ارسال کنید.

ایجاد یا به روز رسانی پروفایل های اجتماعی – همانطور که قبلا ذکر شد، خزنده ها از طریق لینک ها به سایت شما می رسند. یک راه برای دریافت برخی از لینک های سریع این است که با ایجاد پروفایل های شبکه های اجتماعی برای وب سایت جدید خود و یا اضافه کردن یک لینک به وب سایت جدید خود را به پروفایل های پیش موجود است.

این شامل پروفایل های توییتر، صفحات فیس بوک، پروفایل های Google+ یا صفحات، پروفایل های LinkedIn یا صفحات شرکت، پروفایل های Pinterest و کانال های YouTube است.

چگونه می توانم گوگل را مجبور به سرکشیدن به سایت خود کنم  لینک وب سایت جدید خود را به اشتراک بگذارید – هنگامی که لینک وب سایت جدید خود را به یک نمایه اجتماعی جدید یا پیشینه ای اضافه کرده اید، به اشتراک گذاری آن در به روز رسانی وضعیت در آن شبکه ها. در حالی که این لینک ها هیچ نتیجه ای نداشته اند، آنها خواهند شد.

تهیه شده توسط:

علی ناییج

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.