نصب وردپرس بر روی cpanel

نصب وردپرس بر روی cpanel

نصب وردپرس بر روی cpanel

نصب وردپرس بر روی cpanel : آیا می خواهید وردپرس را مستقیما بر روی سایت خود نصب کنید؟ ما روش هایی را که می توانید از وردپرس برای وبلاگ یا وب سایت شخصی خود استفاده کنید را پوشش می دهیم، بنابراین در اینجا نحوه نصب نرم افزار وردپرس را به صورت دستی در سایت خود قرار می دهیم.

لطفا توجه داشته باشید: نصب وردپرس به صورت دستی کمی پیچیده است، بنابراین توصیه می کنیم از یک اسکریپت نصب کننده استفاده کنید. مقاله ما را برای اطلاعات در مورد چگونگی نصب وردپرس روی سرور خود با Softaculous چک کنید، زیرا این روش بسیار ساده برای نصب وردپرس است. اما اگر شما از راه دستی تنظیم سایت خود لذت ببرید، یا ارائه دهنده میزبانی وب شما Softaplyous یا نصب کننده مشابهی را ارائه نمی دهد، این روش بسیار عالی عمل می کند.

یک پایگاه داده برای وردپرس ایجاد کنید.

اولا شما باید یک پایگاه داده MySQL را روی سرور خود برای وردپرس نصب کنید. شرکت های میزبانی وب بیشترین رابط کاربری را فراهم می کنند که می تواند پایگاه داده را به آسانی تنظیم کند و در اینجا ما از Wizard MySQL در پنل مدیریت محبوب cPanel استفاده خواهیم کرد. اگر ارائهدهنده خدمات میزبانی شما از یک رابط کاربری متفاوت استفاده کند، مراحل ممکن است کمی متفاوت باشند اما عموما باید بیشتر کار کنند.

برای انجام این کار در cPanel، به داشبورد خود وارد شوید، به بخش Database بروید و Database Wizard MySQL را انتخاب کنید.

نصب وردپرس بر روی سی پنل

 

یک نام جدید برای پایگاه داده خود وارد کنید توجه داشته باشید که نام کامل شما شامل نام در سمت چپ کادر متن می شود، بنابراین نام کامل معمولا چیزی شبیه به yourhosting_yourdatabasename است. بعد از آماده شدن، روی Next Step کلیک کنید.

 

حالا یک نام کاربری و رمز عبور را وارد کنید و روی Create User کلیک کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که یک رمز عبور قوی داشته باشید، می توانید از Generator Password استفاده کنید که رمز عبور ایمن و تصادفی ایجاد می کند. دوباره، اطمینان حاصل کنید که رمز عبور و نام کاربری را یادداشت کنید، همانطور که در هنگام تنظیم وردپرس به این اطلاعات نیاز دارید.

 

دانلود وردپرس و آپلود آن به سایت شما

در حال حاضر شما آماده دریافت وردپرس در وب سایت خود هستید. به صفحه دانلود وردپرس بروید و فایل zip حاوی آخرین نسخه وردپرس را دانلود کنید.

محتویات فایل زیپ وردپرس را استخراج کنید و توجه کنید که این فایل ها را ذخیره کرده اید.

نصب وردپرس بر روی cpanel
نصب وردپرس بر روی cpanel

 

پس از استخراج فایل ها، شما باید یک فایل wp-config.php با اطلاعات پایگاه داده خود ایجاد کنید. برای انجام این کار، پوشه وردپرس را باز کنید، فایل wp-config-sample.php را پیدا کرده و آن را در ویرایشگر وب مورد علاقه خود یا یک ویرایشگر متن مانند دفترچه یادداشت بگذارید.

 

 

به تنظیمات خروجی زیر در فایل بروید و اطلاعات را از پایگاه داده ای که قبلا ایجاد کرده اید وارد کنید. نام پایگاه داده خود را به جای database_name_here قرار دهید، نام کاربری خود را به جای username_here و غیره قرار دهید. برای اکثر میزبان، نام میزبان را به عنوان محلی بگذارید؛ اگر سایت شما پیکربندی متفاوت است، با ارائه دهنده میزبانی وب خود را برای اطلاعات پایگاه داده بررسی کنید. نقل قول های تک در محل را ترک کنید فقط اطلاعات صحیح را به جای متن پرینت به طور پیش فرض وارد کنید.

 

هنگامی که تنظیمات شما وارد می شوند، فایل را به عنوان wp-config.php ذخیره کنید. اطمینان حاصل کنید که فایل را به عنوان تمام فایل ها انتخاب کنید در حال ویرایش در دفترچه یادداشت است.

 

شما هم اکنون آماده آپلود وردپرس به سایت خود هستید. اگر شما قبلا برنامه FTP را نصب نکرده اید، می توانید FileZilla رایگان (لینک زیر) را دانلود کرده و آن را به صورت طبیعی نصب کنید.

 

حالا FileZilla یا یکی دیگر از سرویس گیرندگان FTP را باز کنید و اطلاعات حساب FTP خود را در بالا وارد کنید. شما باید این اطلاعات را از ارائه دهنده میزبانی خود دریافت کرده باشید؛ اگر مطمئن نیستید، ممکن است لازم باشد با سرویس پشتیبانی ارائه دهنده خدمات میزبانی وب سایت خود تماس بگیرید. هنگامی که اطلاعات شما وارد می شود، Quickconnect را کلیک کنید.

 

پس از چند لحظه، شما باید از طریق FTP به وب سایت خود متصل شوید. اگر در عوض شما یک خطا در ورودی فعالیت مشاهده می کنید، اطلاعات ورود خود را دوبار چک کنید زیرا نام کاربری یا گذرواژه شما نادرست است.

 

در حال حاضر، اگر شما می خواهید وردپرس را به عنوان وب سایت اصلی خود نصب کنید، به سمت public_html در سرور خود بروید، که در سمت راست پنجره قرار دارد. اگر می خواهید آن را به عنوان زیر شاخه نصب کنید، سپس به پوشه انتخابی خود بروید.

 

 

در سمت چپ پنجره، پوشه وردپرس خود را در رایانه خود مرور کنید. آن را باز کنید، تمام فایل ها را انتخاب کنید، سپس روی آن کلیک راست کرده و Upload را انتخاب کنید.

 

 

پایان راه اندازی وردپرس

آپلود کامل چندین دقیقه طول خواهد کشید، بسته به سرعت اتصال اینترنت شما. پس از پایان کار، می توانید سایت خود را راه اندازی کنید. مرورگر خود را باز کنید و http://yourdomain.com/wp-config.php را وارد کنید، domaindom.com را با نام دامنه یا دامنه خود جایگزین کنید. پس از چند لحظه، صفحه پیکربندی وردپرس باز خواهد شد. یک نام برای سایت خود و اطلاعات حساب کاربری برای مدیر سایت وارد کنید آدرس ایمیل خود را نیز وارد کنید، بنابراین اطلاعات سایت را می توان به شما ایمیل فرستاد. وقتی همه چیز وارد شد، روی نصب وردپرس کلیک کنید.

 

بعد از یک لحظه، صفحه موفقیت را مشاهده خواهید کرد و می دانید که وردپرس به طور کامل در سایت شما نصب شده است.

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.