سرعت وب سایت و رتبه بندی سایت

سرعت وب سایت و رتبه بندی سایت

سرعت وب سایت و رتبه بندی سایت گوگل به طور مداوم الگوریتم خود را برای مرتب سازی سایت ها بر اساس ربط کلمات کلیدی و در حالی که کلمات کلیدی و لینک ها همواره از نظر وزن وزن دارند، به طور مداوم در حال تغییر الگوریتم است. به عنوان مثال، سرعت وب سایت را افزایش دهید شما ممکن است تعجب کنید که چه چیزی در رتبه بندی جستجو قرار دارد، اما در واقع این یک عامل (با اهمیت جزئی، دقیق بودن) است که موقعیت شما را با Google تحت تاثیر قرار می دهد.

چگونه سرعت وب سایت بر رتبه بندی تاثیر می گذارد

اول، اگر شما انتظار داشتید که سرعت وبسایت زمان زیادی را بر رتبه بندی شما تأثیر بگذارد، ما باید روشن کنیم که این چنین نیست. در حالی که این دو مرتبط هستند، شما یک همبستگی مستقیم پیدا نمی کنید – به عنوان مثال سایت های رتبه بندی پایین ممکن است بار سریع و بالعکس.

نتایج به میزان متریک شما برای اندازه گیری سرعت وب سایت بستگی دارد. به عنوان مثال، اگر به زمان مورد نیاز برای بارگذاری اولین بایت صفحه توجه داشته باشید، به نظر می رسد این یک عامل عظیم است زیرا سایت هایی که سریع برای بارگذاری اولین بایت یک صفحه به طور مرتب بالاتر در Google رتبه بندی می کنند.

اگر معیارهای دیگر را به حساب وارد کنید – یعنی زمان لازم برای بارگذاری محتوای اصلی یا زمان لازم برای بارگذاری صفحه کامل (با تصاویر و آگهی ها)، سپس چیزها تغییر می کنند، زیرا به نظر می رسد این دو عامل برای گوگل مهم نیستند .

به طور کلی، اعتقاد بر این است که سرعت وب سایت در رتبه بندی کمتر از ۱٪ است. گوگل خودشان اظهار داشتند که سرعت وبسایت را در نظر میگیرند، اما جزئیات دقیق درباره دقیق آنچه را که اهمیت دارد، افشا نمی کند.

سرعت وب سایت و رتبه بندی سایت با این وجود، بسیاری از سایت ها پس از ارتقاء سایت خود به سرعت، در ترافیک (از موتورهای جستجو یا دیگر موارد) افزایش می یابند. این یک دلیل بسیار خوبی برای انجام این کار است، اگر سایت شما کم است – شما برای Google این کار را انجام نمیدهید، شما برای کاربران خود، ترافیک و تبدیلهایتان انجام میدهید. سرعت وب سایت کلید تجربه کاربر است، بنابراین اگر سایت شما آهسته باشد، هیچ دلیلی برای حفظ آن وجود ندارد. استفاده از گرفتن ترافیک از موتورهای جستجو، زمانی که بازدیدکنندگان شما برای ۱۰+ ثانیه باید قبل از اینکه بتوانند محتوای شما را ببینند، بسیار قبل از اینکه صفحه بارگیری شوند، بسیار کم شده است.

چه کاری برای بهبود سرعت وب سایت انجام دهید

اگر می خواهید سرعت وبسایت را بهبود ببخشید، چند گام برای انجام این کار وجود دارد. اول، شما نیاز به اندازه گیری سرعت وب سایت خود را – در غیر این صورت چگونه می دانید آن را کند است؟

اندازه گیری بار بار

برای اندازه گیری زمان بارگیری، به یک ابزار خوب نیاز دارید. انتخاب اینجا بسیار غنی است. ابزار بارگیری صفحات Pingdom و گزارش های سرعت گوگل آنالیز سایت ، ایده خوبی از عملکرد کلی سایت شما را نشان می دهد. WebPageTest یک ابزار پیشرفته تر است زیرا اجازه می دهد سایت شما را در مرورگرهای مختلف تست کنید و مکان های آهسته ای را در سایت خود مشاهده کنید.

این آزمایش ها می تواند زمان زیادی را برای یک سایت بزرگ انجام دهد، اما از آنجایی که شما اطلاعات دقیقی را در مورد اینکه کدام بخش ها کم هستند، فقط صبور باشید. ابزارهای خوب نه تنها سرعت سایت سایت، بلکه عناصر، از جمله بایت اول، زمان کاربر، زمان کامل بارگذاری، درصد تصاویر، HTML، فایل های جاوا اسکریپت، و غیره است که بعدا زمانی که شما شروع به حل و فصل مسائل مشکل می کنید مفید است.

به سرور سریعتر بروید

یکی از دلایل مشهود سایت یک آهسته است: سرور ای که آن را میزبانی می کنید آهسته است. دلایل در اینجا می تواند بسیار زیاد باشد – از یک ارائهدهنده وب میزبانی وب که فاقد ظرفیت ارائه سرورهای سریع به نوع حساب میزبانی شماست.

راه حل ساده تر این است که حساب کاربری خود را ارتقا دهید. به عنوان مثال، اگر شما یک سایت بزرگ با تعداد زیادی از صفحات و پایگاه داده مکرر خواندن / نوشتن داشته باشید و شما هنوز هم از یک حساب مشترک استفاده می کنید، هیچ یک از ارائه دهنده ها به زمین نمی تواند سرعت شما را فراهم کند. در این مورد، اگر شما از ارائه دهندگان خود راضی هستید، راه حل شما این است که از یک حساب مشترک به VPS (سرور اختصاصی مجازی) یا حتی به سرور اختصاصی ارتقا دهید. هزینه های VPS یا یک سرور اختصاصی در ماه بسیار بالاتر از آنچه که برای حساب مشترک خود پرداخت می کنید، اما اگر سایت شما شما پول (یا حداقل دارای بالقوه باشد)، مشکل سرعت وب سایت به معنای کشتن کسب و کار شما است .

سرعت وب سایت و رتبه بندی سایت از سوی دیگر، اگر ارائه دهنده ی میزبانی وب شما حتی اگر شما حساب کاربری خود را ارتقا دهید خوب نیست، این مشکل شما را حل نمی کند. تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که سایت های خود را به ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب خوب انتقال دهید. در اینجا لیستی از بهترین ارائه دهندگان خدمات میزبانی وب را برای شما انتخاب می کنیم.

بهینه سازی کد و تصاویر سایت شما

سرور شما ممکن است سریع باشد، اما اگر سایت شما کم است، هنوز مشکالت سرعت را تجربه خواهید کرد. اگر کد و تصاویر شما برای بارگذاری سریع بهینه نباشند، تا زمانی که آنها را تعمیر نکنید، بهبود سرعت را نمی بینید. این وظیفه می تواند بسیار، زمان بسیار طول بکشد، به خصوص اگر کد و تصاویر شما نفخ شود، اما باید آن را انجام دهید.

برای تصاویر، می توانید از فشرده سازی و / یا اندازه های کوچکتر استفاده کنید. این بار بار بزرگ را افزایش می دهد. برای HTML، CSS، جاوا اسکریپت، پی اچ پی و دیگر زبان های وب، ترفندهای زیادی وجود دارد (و ابزارها) چگونگی بهینه سازی کد شما.

سرعت وب سایت یک عامل با اهمیت زیادی برای رتبه بندی موتورهای جستجو نیست، هرچند که شمارش می کند. مشکل بزرگتر با سایت های آهسته این است که آنها کاربر پسند نیستند، که به نوبه خود تبدیلات را می کشد. اگر نمیخواهید به خاطر مسائل سرعت سایت خود از دست بدهید پولتان را خراب می کنید – زمان زیادی را صرف پرداختن به آنها خواهید کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.