سئو موبایل

سئو موبایل

سئو موبایل

سئو موبایل چیست

سئو موبایل فرایندی است که در آن اطمینان حاصل می شود بازدید کنندگانی از طریق موبایل و تبلت به سایت دسترسی پیدا می کنند، بصورت بهینه و مناسب بهره می برند.

روزانه مردم بیشتر وقت خود را با موبایل می گذرانند و تلفن های همراه وسیله اصلی و ضروری برای هر نفر شده است.

هوشمند شدن گوشی های همراه و فراگیر شدن اینترنت همراه سبب شده است که کامپیوتر ها و لپ تاپ ها کمتر مورد استفاده قرار گیرند.

بطور مثال یک کاربر برای بررسی قیمت یک محصول یا خواندن خبر دیگر وقتش را نمیگذارد که از کامپیوتر استفاده کند و با موبایل تمامی کارهای لازم را انجام می دهد.

به همین دلیل است که دیگر سایت هایی موفق می شوند فرایند سئوی موبایل را به خوبی رعایت کرده باشند و سایت بهینه شده مناسب موبایل داشته باشند.

بهترین روش های سئو موبایل

حتی اگر سایت شما نیز بصورت بهینه برای موبایل ها طراحی شده است، باز هم باید چند مسئله را مد نظر داشته باشید.

سرعت صفحه

به دلیل مسائل سخت افزاری و اتصال، سرعت بالا آمدن صفحات سایت در موبایل برای کاربران بسیار مهمتر از دسک تاپ می باشد.

سئوی موبایل زمانی موفق است که صفحات با سرعت بسیار خوب و بدون معطلی برای کاربر باز شود.

برای اینکار بهتر است به جای اینکه بخواهید حجم و کیفیت عکس های سایت را کم کنید، کدهای سایتتان را بهینه کنید و کدهای اضافی که برای موبایل ها کارایی ندارند را حذف کنید.

 

سئو موبایل چیست

تصاویر، CSS و Java Script را مسدود نکنید

در گذشته گوشی های موبایل قادر به شناسایی و پشتیبانی از CSS و Jaca Script نبودند. اما حالا دیگر تمامی گوشی های هوشمند به خوبی می توانند تمامی این کدها را شناسایی کرده و بخوانند.

حال دیگر مسدود کردن این کدها و تصاویر سبب می شود که ربات های گوگل امتیاز منفی برای سایت شما در نظر گیرند زیرا با این مسدودیت ها به آنها این پیام را می دهید که سایت شما قادر نیست موبایل ها را پشتیبانی کند.

از فلش استفاده نکنید

فایل های فلش دیگر مانند گذشته مورد استقبال قرار نمی گیرند و پشتیبانی نمی شوند. استفاده از این فایل ها علاوه بر اینکه سرعت سایت شما را کاهش می دهد، منجر می شود که هرکسی نتواند از محتویات سایت شما بهره ببرد.

به جای استفاده از فلش، با استفاده از html5 جلوه های ویژه ای به سایت خود دهید.

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به سئو موبایل با ما تماس بگیرد.

 

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.