تاثیر عمر دامنه در سئو

تاثیر عمر دامنه در سئو

تاثیر عمر دامنه در سئو

آموزش سئو

تاثیر عمر دامنه در سئو : یک سوال مربوط به سئو که اغلب  از وب مستران پرسیده می شود این است که آیا عمر ثبت نام دامنه برای سئو سایت مهم است یا خیر؟

نکاتی که پشت این سوال هستند عبارتند از:

سایت های معتبر دارای نام دامنه های قدیمی هستند، بنابراین با استفاده از این منطق، یک دامنه قدیمی باید به این معنی باشد که سایت دارای اعتبار خوبی است و سئو سایت های قدیمی بسیار قدرتمند تر است.

به طور کلی، مدیران وبسایت ها و وبمستران موافق هستند که عمر دامنه تقریبا یک عامل رتبه بندی قدرتمند است اما نظرات متفاوت است:

– هیچ کدام از اینها نمیتواند باشد
– این می تواند تنها یک عامل جزئی در میلیون ها عوامل دیگر باشد، اما وجود دارد
– این موضوع بسیار مهم است

در مطالب قبلی ( عمر دامنه در سئو سایت ) به این موضوع پرداخته شد که “مت کاتس” در ویدیویی بیان کرده است عمر دامنه شش ماهه با یکساله تفاوت زیادی ندارد.

بحث تاثیر عمر ثبت نام دامنه در سئو، یک مسئله ای می باشد که اختلاف نظر در آن بسیار زیاد می باشد.

از آنجایی که دامنه سایت به نوعی شناسنامه سایت و کسب و کار اینترنتی شما می باشد، نمی توان به راحتی از آن عبور کرد.

در قبل اشاره شد که برای سئو سایت بیش از ۲۰۰ فاکتور وجود دارد که برخی از این فاکتورها مربوط به دامنه می باشد.

به همین خاطر ممکن است در آموزش سئو چندین بار به فاکتورهای دامنه سایت بپردازیم و نظرات و فاکتورهای مختلف در این باره را مورد بررسی قرار دهیم.

 

چند نکته کلیدی درباره تاثیر عمر دامنه در سئو

چند نکته کلیدی درباره تاثیر عمر دامنه در سئو

سیگنال های خاصی می تواند برای تمایز بین دامنه های نامشروع و مشروع استفاده شود. … دامنه های ارزشمند (مشروع) اغلب برای چندین سال پیش پرداخت می شوند. در حالی که دامنه های بی ارزش (نامشروع) به ندرت بیش از یک سال استفاده می شود.

بنابرین تاریخ زمانی که یک دامنه در آینده به پایان می رسد، می تواند به عنوان یک عامل در پیش بینی مشروعیت یک دامنه و به این ترتیب اسناد مرتبط با آن استفاده شود.

در حالی که حق ثبت دامنه به صراحت صدق می کند عامل سن دامنه بیش از حد ارزشمند تفسیر شده است  که این تفسیر غلطی می باشد.

دامنه ها می توانند ثبت شوند اما برای مدت طولانی ممکن است استفاده نشوند یا اصطلاحا پارک شده باشند. در حالی که ممکن است عمر این دامنه ها بسیار زیاد باشد، اما از آن کیفیت برخوردار نیستند و هنوز اعتماد موتورهای جست و جو را جلب نکرده اند.

در حالی که یک دامنه ای که عمری ندارد و تازه به ثبت رسیده است، ممکن است از همان ابتدا مورد استفاده قرار گیرد و فعالیت با آن صورت گیرد، در نتیجه قابل اعتماد تر هستند و از کیفیت بهتری برخوردار می شوند.

تاثیر عمر دامنه در سئو : برخی از دامنه های جدید که به ثبت می رسند نیز ممکن است برای شرکت های قدیمی مورد استفاده قرار گیرند.

یک نام دامنه را می توان برای سال ها بصورت نامشروع مورد استفاده قرار داد و سپس به شخص یا شرکتی بدون هیچ گونه تغییر تاریخ ثبت نام اولیه فروخت و آن شخص یا شرکت با فعالیت ارزشمند و درست، به دامنه مشروعیت دهد.

در نهایت با توجه به این بررسی ها نتیجه می گیریم

عمر دامنه می تواند جزئی را فقط به عنوان عامل مهار کننده ایفا کند – یعنی یکی از عوامل نشان دهنده موتور جستجوگر این است که این ممکن است یک سایت هرزنامه / غیر قانونی باشد؛

دامنه های قدیمی ممکن است به دلیل سوابق گذشته (به عنوان مثال، لینک های قدیمی که به آنها اشاره می شود) ممکن است اعتبار بیشتری داشته باشند و این می تواند یک نکته خوب برای در نظر گرفتن باشد

تاریخ ثبت نام دامنه مطمئنا  تاثیر گذار است، اما به سختی کمک خواهد کرد و به عوامل دیگری بستگی دارد تا تاثیرش را ببینید.

در نهایت توصیه می کنیم به جای اینکه فکر خرید دامنه های قدیمی را داشته باشید و برای بدست آوردن این دامنه ها هزینه پرداخت کنید، با خرید یک دامنه مناسب جدید و سرمایه گذاری درست بر روی سئو سایت، کسب و کار خود را گسترش دهید.

 

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.