تاثیر ساب دامین در سئو

تاثیر ساب دامنه در سئو

تاثیر ساب دامنه در سئو

آموزش سئو

تاثیر ساب دامنه در سئو : ساب دامنه چیست و چگونه آنها بر جستجوگرها و فرایند سئو تاثیر می گذارد؟

شما احتمالا در سرتاسر زمانهای مختلف جستجو در اینترنت با دامنه های مختلف و ساب دامنه های متعددی روبرو می شوید. اما شاید شما همیشه تعجب کنید که چرا شرکت ها از ساب دامین ها استفاده می کنند؟

چگونه شما می توانید از ساب دامنه، مزیت آنها و تاثیرشان در سئو سایتتان استفاده کنید.

ساب دامین، یک دامنه سطح سوم است که بخشی از دامنه سطح اصلی است.

بطور مثال دامنه سایت ما http://macseo.ir می باشد، ساب دامین قبل از دامنه اصلی اضافه می شود و به این صورت نمای داده می شود. مثلا amoozesh.macseo.ir که آموزش ساب دامین سایت می شود.

در ادامه به سوالاتی که ممکن است درباره استفاده از ساب دامنه ها و تاثیر ساب دامین در سئو داشته باشید را بررسی می کنیم.

چرا از ساب دامین استفاده می شود

یک ساب دامنه، بخشی از وب سایت اصلی است. اما موتورهای جست و جو مانند گوگل آن ها را بصورت مجزا در نظر می گیرند.

ساب دامین ها می توانند برای اهداف سازمانی مختفی مورد استفاده قرار گیرد یا ممکن است برخی از مدیران سایت برای اینکه موتورهای جست و جوی زیادی را جذب کنند از آن ها استفاده کنند.

گاهی اوقات شما نمی خواهید صفحات خاص سایت خود را دیگران مشاهده کنند. ما نمی توانیم شرایط منحصر به فرد شما را پیش بینی کنیم که چرا می خواهید از ساب دامنه استفاده کنید، اما بعضی از رایج ترین مواردی که از ساب دامین ها استفاده می شود را مورد بررسی قرار می دهیم

میزبانی یک وبلاگ

بعضی از شرکتها دوست دارند وبلاگ خود را به دلایل خاص جدا کنند. این ممکن است به این دلیل باشد که وبلاگ دارای طراحی متفاوت نسبت به بقیه سایت است، یا محتوی های در وبلاگ با مطالب داخل سایت متفاوت می باشند.

بعضی از شرکت ها حتی تصمیم به استفاده از یک زیر دامنه برای اهداف عملی دیگری دارند. مانند ایجاد کردن انجمن برای سایتشان و یا ایجاد پنل خصوصی برای مدیران سایت یا کاربران.

اغلب این نوع وب سایت ها نیاز به استفاده از یک پلت فرم یا نرم افزار متفاوت دارند، بنابراین استفاده از یک ساب دامین منطقی است.

برای اطمینان به مناطق مختلف

گاهی اوقات وب سایت شما به مناطق مختلف در کشور و یا حتی در بخش های جهانی گسترش یابد.

به همین خاطر با استفاده از ساب دامین های متعدد می توانید بخش های سایتتان را مدیریت کنید تا اینکه تنها با یک دامنه بخواهید تمامی سایت را در بخش های مختلف کشور مدیریت کنید.

با استفاده از ساب دامنه ها فرایند مدیریتی سایت شما آسان تر شده و راحت تر بخش های سایت که مربوط به قسمت های مختلف کشور است را کنترل می کنید.

نمایش خطوط مختلف محصول

خطوط محصول و خدمات شما ممکن است بسیار متنوع باشند، بنابراین ممکن است بخواهید آنها را به سادگی جدا کنید. این می تواند به شما کمک کند که تلاش های خود را متمرکز کرده و بازدیدکنندگان خود را با یک تجربه مرور مناسب تر به اشتراک بگذارید.

تاثیر ساب دامین در سئو سایت
تاثیر ساب دامین در سئو سایت

ساب دامنه و جستجوگرها

زیر دامنه ها در واقع می تواند برای فرایند سئو سایت شما مفید باشد. می خواهید بدانید که چگونه ؟ با ما همراه باشید.

با استفاده از ساب دامین ها، می توانید کلمات کلیدی خود را در URL وارد نمایید.

گاهی اوقات فقط منطقی نیست که کلمات کلیدی خاص را در URL اصلی خود قرار دهیم. اما با استفاده از زیر دامنه شما فرصتی دیگر برای وارد کردن کلمات کلیدی در دامنه خود دارید.

همچنین ممکن است تعداد کلمات کلیدی شما بسیار زیاد باشد و نمی توان که در دامنه همه کلمات کلیدی را قرار داد، یا اینکه به مرور زمان تعداد کلمات کلیدی شما افزایش پیدا کند.

با استفاده از ساب دامنه می توانید URL سایتتان را برای سئو مدیریت کنید.

ساب دامنه می تواند تجربه کاربر را بهبود بخشد

اگر یک سایت بزرگ و گیج کننده داشته باشید که برای کاربران بسیار دشوار باشد تا در آن آزادانه فعالیت کنند و به بخش های مختلف بروند و قصد دارید محیط سایتتان را برای کاربران راحت تر کنید، استفاده از ساب دامین برای بخش بندی سایت بسیار مناسب است.

در نهایت هرچه بخش بندی سایت بهتر و مناسب تری داشته باشید و بتوانید بستری برای کاربران فراهم کنید تا کاربران بیشتری به سایتتان مراجعه کنند، سئو سایت خوبی نیز خواهید داشت.

توجه داشته باشید که موتورهای جست و جو بخصوص گوگل، توجه ویژه ای به بخش بندی های سایت دارند و سایت هایی که بصورت مرتب بخش بندی شده باشند، ارزش بیشتری در موتورهای جست و جو دارند نسبت به سایت هایی که هیچ دسته بندی و بخش بندی ندارند.

 

امکان ارسال دیدگاه برای این نوشته وجود ندارد.